پیوندها

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران
مجلس شورای اسلامی
قوه قضائیه


سازمان ثبت احوال کشور

 

ساعت جمعیتی کشور

ساعت جمعیتی کشور

 

ادارات ثبت احوال

 

 
کل کاربران : 275382
کاربران امروز : 53
بازدید امروز : 55
کاربران دیروز : 57
بازدید دیروز : 57
کاربران آنلاین : 5

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
اطلاعیه مهم سازمان ثبت احوال کشور      

در پی بروز پاره ای ازشایعات بی اساس درخصوص کارت هوشمند ملی و علت عدم درج نام پدر در سامانه پیش ثبت نام مربوطه ،اطلاعیه مهمی توسط سازمان ثبت احوال کشور به شرح زیر جهت آگاهی هم میهنان شریف صادر شد.

                                                                    بسمه تعالی

با توجه به بروز برخی شبهات و به تبع آن شایعات بی پایه و اساس مبنی بر علت عدم درج نام پدر در سامانه پیش ثبت نام کارت هوشمند ملی و به منظور تنویر افکار عمومی لازم است به استحضار مردم شریف و متدین میهن اسلامی برسانیم که به دلیل افزایش روز افزون متقاضیان پیش ثبت نام کارت هوشمند ملی ، سازمان ثبت احوال کشور تصمیم گرفت به منظور روان سازی عملیات ثبت نام در سامانه مذکور و ایجاد سهولت برای هموطنان ، تغییراتی را در سایت جدید اعمال نماید که برخی از آنها به شرح ذیل می باشد:

 

1. دو برابر نمودن پهنای باند اینترنتی

2. بهبود زیرساخت سایت

3. حذف اقلام اطلاعاتی غیر الزامی

4. ایجاد امکان ثبت نام از روی تلفن همراه

از آنجا که مطابق آیین نامه بند «د» ماده 46 قانون برنامه پنجم توسعه درج نام پدر و مادر در تراشه کارت الزامی می باشد ، به دلیل عدم ثبت، نام مادر در سامانه پیشین لازم بود تا درج نام مادر در سایت جدید اقدام گردد. شایان ذکر است نام پدر در مرحله صدور کارت شناسایی ملی (کارت قبلی) از متقاضیان جمع آوری و بر روی کارت ها درج شده است و این قلم اطلاعاتی مهم در کارت هوشمند ملی نیز هم بر روی کارت و هم داخل تراشه درج می گردد. بنابراین نیاز به اخذ مجدد از متقاضی نمی باشد.قطعا مردم شریف وفهیم وادیب واندیشمند ایران عزیز باملاحظه فیزیکی کارتهای هوشمند ملی صادره توسط سازمان از گذشته ، حال وآینده مشاهده می کنند که علاوه بر شماره ملی ، نام و نام خانوادگی، نام پدر را نیز درج و سایر اطلاعات فردی درتراشه کارت ثبت میگردد و تاکید می شود این اقدام فقط به منظورعدم ترافیک غیر ضرور در پهنای باند و تسهیل در دسترسی به موقع شهروندان و تسریع در مرحله پیش ثبت نام می باشد. ازهمه اصحاب رسانه و ارتباطات،صاحبان قلم و اندیشه بویژه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و همه کسانی که درتحقق برنامه های سازمان ثبت احوال مارا یاری می کنند صمیمانه‌ترین سپاس را تقدیم می داریم و امیدواریم در این اقدام ملی با ارائه پیشنهادات سازنده ما را یاری نمایند.

 


گروه خبری : اخبار عمومی
منبع : روابط عمومی سازمان ثبت احوال کشور
آخرین ویرایش : 1396/12/22 -- 18:57:08
نویسنده : Admin
تعداد بازدید : 244

 

 

 

 


سه شنبه
28 اسفند 1397
12. رجب 1440
2019 Mar 19

 

 
وب سایت این اداره را چگونه ارزیابی می کنید.
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

 

آدرس:قاین- بلوار بسیج-بلوار خرمشهر-حاشیه جاده آسیایی سنتو-کد پستی 66785-97617شماره تماس :32566366-32566365-32566364-056 پست الکترونیک khj_ghainat@sabteahval.ir


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS